Wizyta w zakładach produkcyjnych podściółek oraz pasz laboratoryjnych

StartAktualnościWizyta w zakładach produkcy...

Wizyta w zakładach produkcyjnych podściółek oraz pasz laboratoryjnych

10.05.2019

W marcu 2019 roku na zaproszenie Firmy Rettenmaier Polska, producenta i dostawcy podściółek Grażyna Peszyńska-Sularz oraz Anna Matuszewska wraz z przedstawicielami innych Zwierzętarni z całej Polski, uczestniczyły w cyklu szkoleń połączonych ze zwiedzaniem fabryk.

W programie był wyjazd do Holzmühle w Niemczech, siedziby i fabryki firmy Rettenmaier, gdzie miały okazję zapoznać się z procesem produkcyjnym podściółek dla różnych gatunków zwierząt, specjalistycznymi magazynami wysokiego składowania oraz uczestniczyły w szkoleniach dotyczących zastosowania rożnych podściółek i materiałów wzbogacających dla zwierząt, w hodowli i w doświadczeniach. Kolejnym etapem wyjazdu była wizyta w Augy we Francji w fabryce pasz i specjalistycznych diet dla zwierząt laboratoryjnych SAFE. Tu miały możliwość prześledzić cały cykl produkcyjny pasz i zwiedzić fabrykę oraz uczestniczyć w szkoleniu z zakresu zastosowania różnych diet u gryzoni laboratoryjnych. W tracie wyjazdu przewidziany był również kilkugodzinny czas wolny, przeznaczony na zwiedzanie Paryża, gdzie Pani Grażyna i Ania miały szczęście podziwiać Katedrę Notre Dame przed pożarem.

Ta pięciodniowa wyprawa dała możliwość poszerzenia wiedzy odnośnie pasz, podściółek ich jakości oraz możliwość poznania i zaciśnięcia relacji z osobami z różnych Zwierzętarni z całej Polski. Był to niezwykle ważny i obfity we wrażenia wyjazd.20190312_131425.jpg
JRS_(2).JPG
SAFE_2.JPG
Safe_3.JPG
Safe_4.JPG
IMG_0325.JPG
IMG_0310.JPG